Zlatí vzpěrači z Horní Suché

06.12.2015 08:52

Zlatí vzpěrači z Horní Suché

Horní Suchá – V Příboru se uskutečnila poslední soutěž I. ligy družstev v letošním roce, a to finále ligy starších žáků. Loňský titul zde obhájili starší žáci VŠOZ Horní Suchá.

Ve finále postavil klub z Horní Suché hned dvě družstva. Vítězné družstvo A nastoupilo ve složení František Polák, Petr Kmeťo, Matěj Bittner a Ludvík Matík.

Nejlepším závodníkem tohoto týmu a zároveň celé soutěže se stal František Polák (váha 49,6 kg), který překonal tři nové české rekordy ve váze do 50 kg. V trhu vzepřel 77 a v nadhozu 96 kilo, což dělalo ve dvojboji výsledek 173 kg a 298 bodů.

Družstvo B vybojovalo rovněž medaili, a to stříbrné hodnoty. Startovalo ve složení Martin Štreichl, Patrik Buchta, Patrik Baláž a Miroslav Vavrek.

Zde se stal nejlepším závodníkem družstva talentovaný Martin Štreichl (váha 68,9 kg), jenž dokázal zvednout v trhu 93 a v nadhozu na základní pokus dokonce 124 kilogramů! Za dvojboj 217 kg inkasoval 292 bodů. „Martin se pak ještě dvakrát pokoušel dostat nad hlavu i 129 kilo, což by znamenalo nejlepší výkon ligy a překonání vlastního českého rekordu (125 kg – pozn. aut.), ale těsně to nezvládl," přibližoval trenér mladých vzpěračů Pavel Khek.

Pořadí družstev: 1. VŠOZ Horní Suchá – 808 bodů, 2. VŠOZ Horní Suchá B – 795, 3. Bohumín – 720, 4. Příbor – 645, 5. Havířov – 611, 6. Sokolov – 570, 7. Cheb – 562, 8. Teplice – 360.

Třikrát zlato z MČR

Úspěšnou sezonu má za sebou vzpěračská mládež z Horní Suché. Trenérské trio Pavel Khek, Emil Brzoska a Luboš Sršeň připravilo v letošním roce své svěřence tak dokonale, že z toho byly tři tituly pro družstva juniorek, mladších i starších žáků.

„Letošní sezona byla opravdu velmi vydařená. Soutěže družstev na MČR nám vyšly, získali jsme dohromady dvaadvacet zlatých medailí jednotlivců, a to prakticky ve všech kategoriích - mladších a starších žácích, juniorkách do 17 a 20 let, juniorů do 17, 20 a 23 let i mužů. V příštím roce již nastoupíme i do soutěže družstev v lize juniorů a také do třetí ligy mužů," informoval trenér Pavel Khek.

Mladí vzpěrači Vzpěračské školy Oty Zaremby překonali letos 54 českých rekordů, v čemž vynikali zejména Matěj Moskál (24krát) a Markéta Bijoková (20krát), o další se postarali Ladislava Pokorná (3), Martin Štreichl (3) a František Polák (3.).

Také v reprezentaci ČR byli letos zástupci vzpěračské školy vidět. Na mistrovství Evropy do 15 a 17 let startovalo hned devět závodníků z Horní Suché. Nejlepšími výsledky byla šestá místa Martina Štreichla a Markéty Bijokové, která ještě samostatně v nadhozu obsadila čtvrté místo, jen dvě kila od bronzové medaile. Vlastimil Moskál zase startoval na ME do 20 let (12. místo) a do 17 let (10. místo).

Autor: Martin Ruščin
Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/zlati-vzperaci-z-horni-suche-20151203.html