Vzpěrači z Horní Suché ve 2. kole celostátní ligy nejlepší.

12.04.2014 19:09

Vzpěračský oddíl VŠOZ prožil opět úspěšný den. V sobotu 12. 4. 2014 se konalo v Bohumíně druhé kolo žákovské ligy. V této soutěži náš oddíl postavil čtyři družstva, celkem 18 závodníků. V soutěži mladších žáků startovali dvě družstva (děti 10-12 let). Družstvo A nastoupilo ve složení Moskal Matěj, Majer Daniel, Vyhlídal Miroslav, Gabzdyl Marek a zvítězilo náskokem 103 bodů před naším B družstvem, které startovalo ve složení Červeňák Jiří, Matík David, Lolo David a Priessnitz Bohumil. Na třetím místě skončili žáci z Baníku Havířov, kteří s naším B družstvem prohráli o 51 bodů.

Liga žáků startuje ve třech skupinách - Čechy, Jižní Morava a Severní Morava. Na základě výsledků dvou kol, které již proběhli, je naše A družstvo nejlepší v české lize.

Pořadí družstev po dvou kolech:

1) VŠOZ Horní Suchá A       1875 bodů

2) SKV Baník Havířov          1526 b.

3) VŠOZ Horní Suchá B       1509 b.

4) Rotas Rotava A                 1504 b.

5) VTŽ Chomutov                 1270 b.

6) TJ Sokol M.Ostrava           1248 b.

7) Rotas Rotava B                 1138 b.

Celkem startuje v této celostátní soutěži 12 družstev. Nejlepším  závodníkem ml.žáků byl náš Moskal Matěj.

V soutěži starších žáků (do 14let) postavil náš oddíl opět dvě družstva. Družstvo A ve složení Polák František, Kmeťo Petr, Bittner Matěj, Nistor Vojtěch, suverénně zvítězilo před žáky z Bonatransu Bohumín s náskokem 79 bodů. Na třetím místě se umístili žáci našeho B družstva se vzpěrači Štreichl Martin, Vavrek Miroslav, Matík Ludvík a Buchta Patrik.

V celostátní lize po druhém kole je následující pořadí:

1) VŠOZ Horní Suchá A       1247 bodů

2) Lokomotiva Cheb              1091 b.

3) Bonatrans Bohumín           1056 b.

4) VŠOZ Horní Suchá B       1005 b.

5) TJ Louka Příbor                   954 b.

6) Baník Sokolov                     792 b.

7) SKV Baník Havířov            729 b.

V této soutěži startuje 11 družstev. Nejlepším závodníkem st.žáků byl náš Polák František.

Soutěž mladších žáků je hodnocena čtyřbojem ( trojskok, hod medicinbalem, trh, nadhoz), oproti tomu jsou starší žáci hodnoceni vzpěračským dvojbojem (trh, nadhoz).

Za oddíl: Emil Brzoska, trenér a jednatel.