Starší žáci Horní Suché mistry republiky

29.12.2016 00:00

Horní Suchá – Finálem ligy starších žáků ve vzpírání v Horní Suché skončily mistrovské soutěže pro rok 2016.

Mistři. Zleva nahoře trenér Pavel Khek, Ludvík Matík, Martin Tancoš, Jiří Červeňák, trenér Emil Brzóska, Petr Kmeťo, předseda oddílu Jindřich Karas, trenér Luboš Sršeň a masér Josef Zavadil. Dole zleva Bohumír Priessnitz, Matěj Moskál a Matěj Bittner.Foto: SKVOZ

Počtvrté za sebou se mohlo ze zisku titulu radovat domácí družstvo SKVOZ Horní Suchá a potvrdilo dominanci na domácí scéně v této věkové kategorii.

Trenéři Pavel Khek, Emil Brzóska a Luboš Sršeň připravili své svěřence na jedničku a skončili se svými chlapci stejně jako loni s „doublem", neboť i B-tým Horní Suché uspěl a obsadil druhé místo. Třetí Havířov za ním zaostal o 113 bodů.

Za mistrovský tým Suché nastoupili Matěj Moskál, Matěj Bittner a Petr Kmeťo. Za stříbrný tým Horní Suché pak František Polák, Ludvík Matík a Jiří Červeňák. Bronzový Havířov zastupovali Aleš Hackenberg, Nikolas Brezina a David Horník.
Matěj Moskál překonal na soutěži letošní devátý český rekord, tentokrát ve váze do 40 kg v nadhozu. Nový rekord má nyní hodnotu 76 kilogramů.

Pořadí družstev: 1. SKVOZ Horní Suchá – 792 bodů, 2. SKVOZ Horní Suchá B – 754, 3. Baník Havířov – 641, 4. TJ Holešov – 592, 5. SKV Teplice – 535, 6. VTŽ Chomutov – 501, 7. TJ Cheb – 429.

Šéftrenér klubu v Horní Suché Pavel Khek, někdejší trenér Havířova, mohl uplynulý rok 2016 bilancovat nanejvýš kladně. „Aby ne. Je to naše nejúspěšnější sezona v historii klubu. Mladší žáci skončili na MČR druzí, béčko páté, ve starších žácích jsme vyhráli a s béčkem byli druzí, junioři jsou také mistry republiky, juniorky jsou třetí a vyhráli jsme i třetí ligu mužů. Ve všech soutěžích družstev jsme v součtu získali nejvíce bodů - 40. Druhý Sokolov měl pouze 21 a třetí Bohumín 19 bodů," rekapituloval Khek.
Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/starsi-zaci-horni-suche-mistry-republiky-20161228.html