Mladí vzpěrači nejlepší na republice

26.06.2017 00:00

Karvinsko /FOTO/ – Všechna tři medailová místa na republikovém šampionátu juniorů do 17 let obsadili mladí vzpěrači z Karvinska.
Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/mladi-vzperaci-nejlepsi-

na-republice-20170622.html

František Polák - nejlepší vzpěrač mistrovství.                       Foto: SKVOZ H. Suchá

Suverénně vyhráli junioři Horní Suché ziskem 45 bodů, druhé místo obsadil havířovský Baník (24) a třetí byl Bohumín (17).

Zástupcům SKVOZ Horní Suchá se šampionát v Příboru skutečně vydařil. O úspěchu juniorek již Deník informoval, Sušané však uspěli také v kategorii juniorů, kde získali čtyři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Nejlepším závodníkem mistrovství byl vyhlášen František Polák (Horní Suchá) výkonem 322 Sinclairových bodů a k titulu českého mistra ve váze do 56 kilogramů přidal i nový český rekord juniorů ve dvojboji 206 kg (93 trh + 113 nadhoz).

Druhým nejlepším závodníkem mistrovství se stal jeho oddílový kolega Martin Štreichl ziskem 307 Sinclairových bodů. „Martin závodil jen zlehka, nešel naplno, protože vrcholem jeho přípravy bude mezinárodním turnaji olympijských nadějí V4, který proběhne 1. července u nás v Horní Suché," informoval jeden z trenérů SKVOZ Horní Suchá Emil Brzóska. Štreichl každopádně obhájil loňské zlato ve váze do 85 kg výkonem 248 kg ve dvojboji (108 + 140).                                                                                                                I třetí nejlepší závodník celého turnaje byl z Horní Suché, konkrétně Petr Kmeťo za 292 Sinclairových bodů. Ten získal zlato ve váze do 62 kg výkonem 202 kg ve dvojboji (92 + 110).                                                                                          Čtvrtou zlatou a titul mistra veze do Horní Suché také Patrik Buchta, který si vytvořil nové osobní rekordy a po loňském zlatu mezi žáky bral nejcennější medaili i v kategorii juniorů. Získal ji ve váze do 77 kg výkonem ve dvojboji 214 kg (99 + 115).
Stříbro získal po velkém boji Matěj Moskál ve váze do 50 kg. Ačkoliv ještě starší žák, porval se mezi staršími borci víc než slušně a dokonce vytvořil dva nové české rekordy starších žáků ve váze do 45 kg v nadhozu (81 kilo). „Matěj se třetím pokusem pokoušel o nadhoz 86 kilo, jen těsně tuto váhu neudržel. Kdyby ano, byl by také zlatý," upozornil další trenér Luboš Sršeň.

Moskál kromě toho překonal rekord i ve dvojboji výkonem 143 kg (62 + 81), čímž z tabulek vymazal svého oddílového kolegu Františka Poláka.

Druhé stříbro pro Suchou získal ve váze do 62 kg Patrik Baláž výkonem ve dvojboji 186 kilo (83 + 103) a bronz Ludvík Matík ve váze do 69 kg za dvojboj 188 kilo (80 + 108).
Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/mladi-vzperaci-nejlepsi-na-republice-20170622.html