Mistrovství České republiky mladších žáků Holešov 15. 11. 2014

19.11.2014 06:50

Mimořádný úspěch našich vzpěračů

V sobotu dne 15. 11. 2014 se v Holešově konalo Mistrovství České republiky mladších žáků (do 12 let) a součástí této soutěže bylo zároveň celostátní finále ligy mladších žáků (6 nejlepších družstev).

Ve finále žákovské ligy startovala 2 družstva z Horní Suché. Naše „A“ družstvo startovalo ve složení Matěj Moskal, David Matik, Mirek Vyhlídal a Miroslav Priessnitz, vybojovalo titul mistra republiky a získalo zlaté medaile. Naše „B“ družstvo bylo taktéž velmi úspěšné a ve složení Jirka Červeňák, Dan Mayer, Boris Klepar a Sabina Grygerková vybojovalo stříbrné medaile. Tento úspěch byl mimořádný a v dějinách českého vzpírání ojedinělý, dosud se žádnému oddílu nepodařilo obsadit v tak významné soutěži první dvě příčky.

1. VŠOZ Horní Suchá  „A“     977 bodů

2. VŠOZ Horní Suchá  „B“     907 bodů

3. TJ Rotas Rotava                     837 bodů

4. Sokol Zlín                              807 bodů

5. Baník Havířov                       760 bodů

V soutěži jednotlivců o titul mistra republiky mladších žáků jednotlivých váhových kategorií startovalo 9 žáků a 2 žákyně. Tato soutěž nám přinesla medailovou žeň: 4 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Ve váze do 32 kg zvítězil Boris Klepar, stříbrnou medaili vybojoval David Matik (oba z VŠOZ).

Ve váze do 36 kg zvítězil Matěj Moskal, stříbro vybojoval Daniel Mayer (oba z VŠOZ).

Ve váze do 40 kg získal zlatou medaili Jirka Červeňák (VŠOZ).

Ve váze do 45 kg získal bronzovou medaili Mirek Vyhlídal (VŠOZ).

Ve váze do 56 kg vybojoval zlato Kristián Pokuta (VŠOZ).

Čtvrtá místa obsadili: Dáša Barnošáková (do 36 kg), Mirek Priessnitz (do 45 kg) a Michal Tarany (nad 62 kg) – všichni VŠOZ.

Na pátém místě skončila Sabina Grygerková ve váze do 40 kg.

Všichni tito závodníci mají před sebou velkou šanci zopakovat svůj úspěch v roce 2015, jelikož vedení českého vzpírání prodloužilo věkovou hranici mladších žáků na 13 let.

Tento mimořádný úspěch nebyl náhodný, protože naše děti v různých soutěžích obsazovaly přední místa, což svědčí o jejich dobrém přístupu a kvalitní práci jejich trenérů. Trenéry oddílu, kterými jsou Emil Brzoska, Luboš Sršeň a Pavel Khek, čeká ještě poslední velká žákovská soutěž, a to finále ligy starších žáků, které se koná dne 29. 11. 2014 ve vzpěračské hale Baníku Havířov od 10 hodin. Tímto zveme naše příznivce, aby přišli povzbudit naše dvě družstva, která budou ve finále bojovat taktéž o medaile.

.